Aktualności

01 września 2020 23:02 | Aktualności

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/21


Szanowni Nauczyciele, Pracownicy szkoły, Uczniowie i Rodzice,

  

   Po kilkumiesięcznej przerwie wracamy do szkoły i swoich codziennych obowiązków.

   Kształcenie na odległość nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem, a najnowocześniejsze nawet technologie nie stworzą odpowiedniej przestrzeni do budowania trwałych relacji rówieśniczych. Przedłużająca się izolacja może w dalszej perspektywie przynieść wiele negatywnych skutków. Chodzi nie tylko o rozwój intelektualny i mniejszą efektywność procesu kształcenia na odległość, ale również o przygotowanie młodego człowieka do dorosłości, do życia w społeczeństwie, które w dużym stopniu kształtuje się w środowisku szkolnym.

      Wszystkim nam zależy na bezpiecznym powrocie dzieci do szkół. Chcemy, aby uczyły się one razem z rówieśnikami, przy wsparciu ze strony nauczycieli i rodziców. Jestem przekonana, że wspólne, odpowiedzialne działania ograniczą ryzyko oraz pozwolą na funkcjonowanie naszej szkoły w tradycyjnej formule.

       Nowy rok szkolny to, obok kwestii związanych z bezpieczeństwem, także nowe wyzwania edukacyjne i kierunki działania.

     Szkoła odgrywa niezwykle istotną rolę w wychowaniu młodego człowieka – uczy szacunku do własnej kultury, historii i języka ojczystego.

    Nie możemy także  zapomnieć o wychowaniu uczniów nie tylko na dobrych obywateli, ale  po prostu na dobrych ludzi.

     U progu nowego roku szkolnego życzę wszystkim, aby był on spokojny i bezpieczny, a także obfitował w sukcesy edukacyjne oraz wychowawcze. Jestem przekonana, że wytrwałość w nauce i konsekwentne rozwijanie swoich talentów pozwoli uczniom osiągnąć jak najlepsze wyniki w nauce i w czerwcu przyszłego roku z dumą odebrać szkolne świadectwa.

 

 

                                                   Z serdecznymi pozdrowieniami

                                                        Bernadeta Wełnicka  

Przeczytano: 52 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

mLegitymacja szkolna