Komunikaty

17 września 2019 20:35 | Komunikaty

mLegitymacja szkolna

  Uprzejmie  informujemy, że zostały  wprowadzone zmiany w Portalu do wydawania mLegitymacji oraz w usłudze mLegitymacja szkolna na smartfony.

Jest to związane z wejściem w życie nowelizacji rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków.

Zmiana dotyczy usunięcia ze wzoru legitymacji szkolnej adresu zamieszkania.

    Począwszy od 20 października 2018 r. na wniosek pełnoletniego ucznia lub rodziców ucznia szkoła może wydać mu mLegitymację. Jej wydanie musi być poprzedzone m.in. uwierzytelnieniem, które z kolei wiąże się z koniecznością wygenerowania kodów, które przekazywane są uczniowi.

mLegitymacja jest dokładnie takim samym dokumentem co fizyczna legitymacja szkolna, ale w telefonie. Z mobilnej wersji mLegitymacji będzie można korzystać w tych samych sytuacjach, co w przypadku „tradycyjnych” dokumentów. Za pomocą mLegitymacji potwierdzimy status ucznia podczas kontroli biletów, czy zakładania karty w bibliotece. Będzie ona również podstawą do otrzymania przysługujących zniżek.

 

Jak to działa?

Jak z tych udogodnień można skorzystać? Pierwszy krok, przed którym nie uciekniemy to założenie Profilu Zaufanego. Potem na swoim smartfonie instalujemy aplikację mObywatel. Po ustawieniu hasła wystarczy zalogować się wcześniej ustanowionym profilem zaufanym i gotowe.Przeczytano: 506 razy. Wydrukuj|Do góry

mLegitymacja szkolna