WIELKOPOLSKIE WIELOBOJE ATLETYCZNE
W dniu 23 maja 2021 roku zawodnicy Naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji Wielkopolskich Wielobojów Atletycznych, które odbyły się w Gołańczy- zawody te są turniejem rangi Mistrzostw Wielkopolski . Wielobój Atletyczny to dyscyplina sportowa w skład, której wchodzą: rzut piłką lekarską, trójskok obunóż, bieg wahadłowy 4x10m, oraz rwanie lub podrzut techniczny-w tym przypadku oceniana jest technika, natomiast ciężar nie ma istotnego wpływu na punktację, rywalizacja odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych do 10 i do 12 lat z podziałem na dziewczyny i chłopaków. W zawodach wielobojowych Naszą szkołę reprezentowało 5 zawodników i zawodniczek: Julia Kemnitz Martyna Frieske, Wiktoria Frieske, Anna Janowiak oraz Jakub Frieske.
W kategorii dziewcząt do lat 12 II miejsce zdobyła Julia Kemnitz, III miejsce Wiktoria Frieske a IV Martyna Frieske. Anna Janowiak również zaliczyła bardzo dobry występ poprawiając swoje rekordy życiowe. W kategorii chłopców do lat 12 IV miejsce zajął Jakub Frieske.
Nasz team uplasował się na I miejscu w Wielkopolsce w kategorii drużynowej, co jest wielkim sukcesem .
Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękuję za godne reprezentowanie Naszej szkoły w Mistrzostwach Wielkopolski w Wielobojach Atletycznych
Mariusz Dzięciołowski